SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Kitaplarımı sitede nasıl satabilirim?

Sitedeki kitap sat bölümüne girerek yönergeleri takip etmeniz yeterli. Yüklediğiniz ürünlerin bir onay sürecinden geçeceğini unutmayınız.Yükleme yaparken ürünlerinizin görsellerinin hiç bir kuşkuya yer vermeyecek kadar net ve açık olması gerekir. Set halinde yükleyeceğiniz ürünler ancak bir çeşidin ciltleri halindeyse onay verilmekte açık olmayan (roman seti gibi) izaha muhtaç toplu ürün yerleştirmeleri onay alamamaktadır. Bu sebeple ürünlerinizi tek tek yüklemenizi öneririz.

Hangi ürünlere onay verilmez?

Yükleyicilerin yükümlülükleri kendilerine ait olmak üzere okuvesat siteye yüklenecek ürünlerin yasalara, yönetmeliklere, genel ahlaka mugayyir olmamasına özen gösterir. Set oluşturmadığı ve birbiri ile alakasız, bağımsız olan toplu ürün yüklemelerine onay verilmez. Görselleri yeterince net olmayan ve düzgün görüntülenmemiş, dikey yüklenmemiş ürünlere onay verilmez.

Oku ve Sat Satış sitesinde nasıl alışveriş yapabilirim?

Site içinde almak istediğiniz ürünleri “Sepete Ekle” butonuna tıklayarak sepetinize ekleyiniz. Ürün sepetinize eklendiğinde “Ürün Sepetinize Eklendi” mesajını göreceksiniz. Almak istediğiniz farklı bir ürün yok ise alışverişinizi tamamlamak için sitenin sağ üst köşesindeki sepetim linkine tıklayınız. Gerekli bilgileri girerek işleminize devam ediniz. Sonraki ekrandan teslimatın yapılacağı adres bilginizi giriniz ve "İlerle" butonuna basınız. Ödeme ekranında, ödeme yönteminizi seçerek alışverişinizi tamamlayınız. Siparişiniz tamamlandığında size bir onay epostası gelecektir. Aksi durumda destek@okuvesat.com adresine eposta ile bildirim yapıp siparişinizi teyit ettiriniz.

Teslimat süresi nedir?

Okuvesat.com’da üye satıcılar sattıkları ürünlerini en geç 3 işgünü içinde kargoya verip bunu okuvesat’a bildirmek zorundadırlar.Kargo süresi olarakta (mesafeye göre) 2 – 3 gün dikkate alındığında ortalama teslimat süresi 6 gündür.Satıcı kargolamayı okuvesat’a bildirdiği anda bu bilgiler anında alıcıya iletilir.

Kargo ücreti ne kadardır?

Ücret kargo şirketlerine göre değişiklik göstermektedir.Sadece PTT kargo kitap için bir ayrıcalık sağlamakta ve oldukça hesaplı kargo yapmaktadır tavsiyemiz bu konuda PTT kargoyu kullanmanızdır.

Satıştan site ne kadar komisyon almaktadır?

Satılan her ürünün fiyatı üzerinden SATICI'DAN olmak üzere % 10 satış komisyonu alınır.Banka kredi kartı kullanım bedeli ve hizmet komisyonu bu orana dahildir.okuvesat'ta ALICILAR komisyon ya da hizmet bedeli ödemez.

okuvesat.com'da Kredi kartı kullanımı ne kadar güvenli?

Okuvesat’da yapılan bütün alışverişler 256 bit şifrelenmiş SSL sertifikası eşliğinde gerçekleşir. Ayrıca, kredi kartı bilgileri kesinlikle sisteme kaydedilmez, sadece iyzico’dan (kredi kartı güvenliği uluslararası sözleşmelerle teminat altına alınmış sanal pos merkezi) gelen evet/hayır sonucuna göre işlem yapılır. Dolayısıyla okuvesat  yöneticileri dahil kimse kredi kartı bilgilerinizi göremez.

www.okuvesat.com  'da kredi kartından başka ödeme yöntemi var mı?

okuvesat.com da sistem alıcı ve satıcının buluşturulması ve güvenli alışverişlerini sağlamak  üzerine kurulmuştur.okuvesat'ın kontrolü dışında kalan yöntemlerle satış yoktur.

Şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

Üye giriş ekranında şifremi unuttum linkine tıklayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Eposta adresimi unuttum, ne yapmalıyım?

Yeni üyelik kaydı yapınız veya destek@okuvesat.com dan yardım talep ediniz.

Üyelik bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?

Ekranın sağ üst köşesinden hesabım sekmesine girerek www.okuvesat.com üyelik bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Üyelikten nasıl çıkabilirim?

Lütfen destek@okuvesat.com adresine üyelikten çıkma talebinizi bildirimde bulunun.

Üye olanlar için, sipariş esnasında neden T.C. Kimlik Numarası isteniyor?

29/08/2006 tarihli, 26274 sayılı Resmi Gazete’de tebliğ edildiği üzere 1/1/2007 tarihinden itibaren gerçek kişilere kesilen faturalarda T.C. Kimlik Numarası yazma zorunluluğu getirilmiştir. T.C. Kimlik Numaranız da dahil olmak üzere, üyelik bilgileriniz 3.şahıs veya kurumlarla paylaşılmamaktadır. Yurt dışında yaşayanlar veya Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu üyelerimiz için T.C. Kimlik Numarası zorunlu olmamakla beraber, bu durum açık ve net bir şekilde görülebilir olmalıdır. Yani, yurt dışında yaşayanların teslimat adresleri, yurt içinde yaşayan yabancı uyrukluların da isimleri yabancı kaynaklı olmalıdır. Bu şartlara uyan üyeler, sipariş verirken, T.C. Kimlik Numarası yazılması gereken alana 00000000000 değerini girebilirler. T.C. Kimlik Numarası girmemiş veya yapılan kontrollerde başkasına ait numara giren üyelerin siparişleri işleme alınmayıp, bekletilmektedir.

Siparişim tamamlandığında ürün bedeli kredi kartıma hemen yansıyor mu?

Siparişiniz onaylandığında, sipariş bedeli kredi kartınıza hemen yansımaz kredi kartı tahsilatının bağlı olduğu İYZİCO haftada 1 gün (Çarşamba) günleri ödemeleri yaptığından bulunduğunuz güne göre 1 ila 7 gün içinde kartınıza yansır.

Okuvesat satış sitesinde yaşadığım problemlerle ile ilgili, kiminle irtibata geçmeliyim?

Yaşadığınız her türlü sorunla alakalı destek@okuvesat.com adresine bildirimde bulunabilirsiniz.