Garanti Ve İade Koşulları

Garanti Şartları

Ürün Görseli

Sitemizde bulunan ürünlerin resimleri temsilidir. Ürünlerin boyutları hakkında intiba oluşması maksadıyla eklenmiştir. Bu sebeple site üzerindeki görsel ile gönderilen üründe farklılıklar olabilmektedir.

İşlem süresi

Sipariş verdiğinizde satıcı ürünü en geç 3 iş günü içerisinde kargoya vermek zorundadır uzaklığa bağlı olarak kargo 1ila 3 gün içinde ürünü alıcıya teslim eder.Alıcı ürünü teslim aldığında okuvesat'a ürünü aldığını bildirir.Toplam işlem süresi asgari 3 azami 6 veya 7 gündür.

İADE KOŞULLARI

Ürünler 2.el ve kullanılmış olduğundan herhangi bir garantisi ve iadesi yoktur.

Satıcı genel ticari ahlak ve kanunlara uygun olarak doğru ve eksiksiz ürün göndermek zorundadır.Okuvesat'a üye olurken imzalamış olduğu sözleşme bağlayıcıdır, sözleşmeye aykırı hareket edilmesi halinde hakkında yasal takip başlatılır. Aynı şekilde alıcı da bu sözleşmelere aykırı hareket edemez.

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

Satıcı satılan ürününü zamanında göndermezse (3 gün içinde) ve gönderdiğini kargo makbuzu ile isbat edememesi halinde kendisine ürün ücreti ödenmez.Alıcıdan bloke edilen ürün ücreti alıcıya geri ödenir ve alıcının ürünü alma yükümlülüğü sona erer.

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:

Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse;  Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.